پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
berooz
۰۹:۳۰:۱۸
آخرین اخبار
کد خبر: ۱۰۹۰۲۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
گزارش تسنیم از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان فارس

فرهاد امیرسالاری که اکنون  در شهرستان جهرم به‌عنوان کشاورز نمونه شناخته می‌شود فعالیت خود را با ۵۰۰هزار تومان آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جهرم، اشتغال‌زایی و تولید چندمنظوره توسط کارآفرینان این مرز و بوم آن قسمت درون‌زای اقتصاد ایران را که خاموش مانده است، روشن می‌کند و این مهم سبب ایجاد فرصت‌های جدید و جذب سرمایه‌های هنگفت می‌شود. نمونه این تولید چندمنظوره در شهرستان جهرم رخ داده است.

فرهاد امیرسالاری کشاورز نمونه جهرمی در زمینی به‌مساحت 30 هکتار به فعالیت کشاورزی و باغداری مشغول است و کنار آن با ایجاد دامپروری و مرغداری اشتغال‌زایی کرده است. او در سال 89 و 90 به‌عنوان نهال‌کار نمونه استان شناخته شد.

به‌گفته وی شروع فعالیت‌های اقتصادی او با سرمایه 500 هزار تومان بوده و در بخش دامپروری با دو رأس گوسفند آغاز کرده و به 250 رأس گوسفند رسانده است. امیرسالاری در گفت‌وگو با تسنیم  می‌گوید: «با همسر و هفت فرزندم در یک بیابان بی‌آب‌وعلف در یک سایه‌بان چهارمتری که از برگ نخل و پلاستیک ساخته بودم، زندگی می‌کردم. اینجا نه آب بود و نه درختی، تنها یک کارگر ساده بودم بدون هیچ پشتوانه مالی».

وی که سایه‌بان 4متری را پس از 30 سال نگه داشته تا گذشته‌اش را فراموش نکند، می‌افزاید: در ابتدا 2 هزار اصله نهال داشتم و با تانکر آب می‌آوردم اما به‌دلیل بارندگی‌های اخیر اکنون از آب قنات استفاده می‌کنم. در حال حاضر 100 هزار اصله نهال درخت دارم که تمام نهال‌های اینجا شناسه‌دار و دارای گواهی سلامت هستند و به استان‌های همجوار صادر می‌شود.

این کشاورز جهرمی در صدد توسعه فعالیت‌های اقتصادی خود است و به‌گفته وی اگر مسئولان حمایت کنند و تجهیزات مثل برق در اختیار او قرار دهند می‌تواند سالن گلخانه ایجاد کند، تعداد کارگران خود را افزایش دهد و 40 کارگری را که در این مجموعه در حال فعالیت هستند به 100 کارگر برساند.

یکی از آرزوهای امیرسالاری این است که بتواند این منطقه را به نام خودش فرهادآباد نامگذاری کند و این شهرک به روستا تبدیل شود.

علیرضا صحرائیان فرماندار ویژه شهرستان جهرم با اشاره به فعالیت این کشاورز نمونه می‌گوید: این مکان را می‌توان به‌عنوان یک مکان گردشگری و بوم‌گردی تعریف کرد و با توجه به شعار اقتصاد مقاومتی فعالیت این کشاورز و کارآفرین جای قدردانی و تحسین دارد زیرا توانسته برای 40 سرپرست خانواده زمینه اشتغال فراهم کند.

به‌گفته وی مشکل برق این منطقه به‌زودی حل می‌شود.

فرماندار ویژه جهرم با اشاره به اشتغال‌زایی در شهرستان جهرم می‌گوید: در سال گذشته حدود 500 میلیارد تومان توسط بانک‌های عامل و 1 میلیارد و 700 میلیون تومان توسط صندوق کارآفرینی امید وام کم‌بهره برای اشتغال‌زایی 8 هزار و 430 نفر گرفته شده است.

به‌گفته صحرائیان از این تعداد 7 هزار در بخش کشاورزی و مابقی در بخش صنعت, خدمات و صنایع وابسته بوده است و میزان اشتغالزایی امسال به مرز 14 هزار نفر می‌رسد.

خبرگزاری تسنیم بنا دارد در سلسله‌ گزارش‌هایی به بیان پروژه‌های اقتصاد مقاومتی و فعالان این عرصه بپردازد. مردم مناطق مختلف استان فارس اگر در زمینه اقتصاد مقاومتی در شهر و روستای محل سکونتشان اقدامی انجام شده یا انجام داده‌‌اند، با این شماره تلفن 07132281975 در ساعات 8 صبح تا 4 بعدازظهر تماس بگیرند.

نام:
ایمیل:
* نظر: