دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۶
berooz
۲۳:۳۷:۱۸
کد خبر: ۱۰۴۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
رئیس بسیج سازندگی فارس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز:
رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس با اشاره به ایجاد حدود 12 هزار و 450 شغل در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی گفت: اولویت مهم در این راستا پیوند صادرکننده و تولید کننده است.

عبدالحمید اسماعیلی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شیراز اظهار داشت: تاکنون حدود 9 هزار و 500 طرح از طرح‌های اقتصاد مقاومتی در سراسر شهرستان‌های استان فارس از جمله نقاط  کمتربرخوردار با مشارکت مردم به ویژه جوانان اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه در موضوع اقتصاد مقاومتی نگاه بسیج سازندگی تنها پرداخت تسهیلات نیست بیان کرد: در کنار پرداخت تسهیلات، کمک‌های آموزشی با همکاری دستگاه‌های مختلف انجام می‌شود تا افراد بتوانند درحوزه‌های صادرات نقش آفرینی کنند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌ها این است که پس از تولید چه شود خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز از سال قبل برنامه‌ریزی لازم انجام شده و با برگزاری همایش‌ها امروز شاهد صادرات  مناسب محصولات اقتصاد مقاومتی به برخی کشورها از جمله روسیه بوده‌ایم.

اسماعیلی تصریح کرد: امسال با کارهای جدید و پیوندهای ایجاد شده بین چند استان محصولات اقتصاد مقاومتی خریداری تا برای کشورهای همسایه صادر شود.

وی گفت: رویکردهای بسیج سازندگی حرکت‌های جهادی در اجرای طرح‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی، اقتصاد مقاومتی، ایجاد صنایع تبدیلی و سایر طرح‌ها است که در این زمینه خدمات مختلفی به مردم فارس داده می‌شود.

رئیس بسیج سازندگی فارس با اشاره به موضوع کمبود آب در استان فارس خاطرنشان کرد: در این زمینه سال گذشته حدود یک میلیارد تومان برای خرید آب‌ مناطق روستایی استان اختصاص یافت و  با 20 لیتری آب مورد نیاز به درب خانه‌هایی که در ماه مبارک رمضان دچار کمبود آب شدند توزیع شد.

وی با تأکید بر اینکه کشور نیز به سمت توسعه اشتغال و تولید پیش رفته است، تأکید کرد: برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی باید همه تلاش کرده و از ظرفیت‌های موجود برای تحقق این مهم استفاده کنیم.

 در پایان اسماعیلی گفت: خواسته ما از مسئولان این است که، در حوزه‌های مختلف اقتصاد مقاومتی به یک اتحاد و انسجام برسند تا بتوانیم خدمات مناسب و بیشتری را برای اشتغالزایی به آحاد مردم داشته باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: